Alpha 100/TT15 [010-01041-D2]

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 987
 • Producent: Garmin
 • Kod producenta: 753759127572
 • Dostępność: Oczekujemy na dostawę
  Czas realizacji: 48 h
 • szt.
 • 3 299,00 zł
 • Oblicz
 • Oblicz_raty_duckblue

Zaawansowane śledzenie psów — większa liczba psów, większa kontrola i większe bezpieczeństwo

 • Jakość firmy Garmin — śledzenie maks. 20 psów lub innych myśliwych w promieniu 14,5 km
 • Profesjonalne szkolenie — 18 poziomów chwilowej i ciągłej stymulacji
 • Większe bezpieczeństwo — zdalne włączanie diod LED w urządzeniu TT15 lub przywołanie innych myśliwych za pomocą funkcji alertu ratunkowego urządzenia Alpha
 • Intuicyjna obsługa — duży i jasny wyświetlacz dotykowy o przekątnej 7,6 cm, przystosowany do obsługi w rękawicach
 • Fabrycznie zainstalowane dane — rekreacyjna mapa Europy i bezpłatna roczna subskrypcja usługi Obrazy satelitarne BirdsEye

Alpha


Urządzenie Alpha 100 — bezcenne narzędzie dla myśliwych — łączy sprawdzoną technologię GPS do śledzenia psów firmy Garmin i elektroniczny system do szkolenia psów Tri-Tronics®. To łatwe w obsłudze, zintegrowane ręczne urządzenie nawigacyjne umożliwia śledzenie i szkolenie psów w terenie, w promieniu do 14,5 km, dostarczając dane o ich dokładnej pozycji co 2,5 sekundy.

Dzięki urządzeniu Alpha teraz możesz śledzić także innych myśliwych i wysyłać zaprogramowane wiadomości na ich urządzenia Alpha.

Korzystając z kilku urządzeń ręcznych Alpha 100 i nadajników TT15, można jednocześnie określić dokładną pozycję maks. 20 psów lub myśliwych, nawet tych poza zasięgiem wzroku, oraz wyświetlić dane na dużym ekranie dotykowym przystosowanym do obsługi w rękawicach. Urządzenie Alpha 100 jest wyposażone w fabrycznie zainstalowaną rekreacyjną mapę Europy, dzięki czemu będziesz znać otaczający teren.

Alpha

Nowy poziom śledzenia

Możesz precyzyjnie monitorować prędkość, dystans i kierunku ruchu każdego psa. Ponadto możesz otrzymywać powiadomienia, gdy jeden z psów zagania lub “wystawia”. Pojedyncze urządzenie Alpha 100 umożliwia śledzenie maks. 20 psów lub myśliwych korzystających z dodatkowych ręcznych urządzeń Alpha 100 bądź nadajników TT15 w promieniu 14,5 km (urządzenie Alpha nie jest zgodne z urządzeniem Astro)1. Nadajniki TT15 można śledzić w trybie aktualizacji co 2,5 s, co zapewnia szybsze informacje. Zamontowana na górze antena systemu GPS/GLONASS umożliwia szybkie i niezawodne wyszukanie satelitów i zapewnia największą dokładność śledzenia w trudnych warunkach.

Szkolenie i kontrola

Zachowaj kontrolę, nawet jeśli nie podążasz krok w krok za psem.

Urządzenie Alpha 100 umożliwia szkolenie i kontrolowanie psów, w tym ich zatrzymanie podczas pościgu za niechcianą zwierzyną. Wygodne przyciski wykorzystywane podczas szkolenia umożliwiają indywidualną komunikację z psami poprzez bezpieczne i skuteczne funkcje, w tym 18 poziomów tymczasowej i ciągłej stymulacji oraz polecenia wydawane poprzez sygnały dźwiękowe lub wibracje. Poza tym, możliwe jest ustawienie blokady, która pozwoli zapobiec przypadkowej stymulacji lub przypadkowej emisji dźwięku. Do wyboru są 2 tryby stymulacji, umożliwiające dodatkowe dostosowanie sposobu szkolenia. Tradycyjna stymulacja pozwala na szybkie zmiany wstępnie określonych 6 poziomów stymulacji (niski średni i wysoki), podczas gdy stymulacja liniowa umożliwia stopniowe zwiększanie stymulacji w przedziale 18 poziomów.

Zachowaj kontrolę, nawet jeśli nie podążasz krok w krok za psem. Funkcja wirtualnego ogrodzenia i alerty promienia zapewniają kontrolę nad psem i informują użytkownika, gdy pies opuści lub wejdzie na określony obszar. Dostępna jest nawet opcja wygodnego śledzenia psów i innych myśliwych na ekranie tabletu lub laptopa — wystarczy użyć aplikacji BaseCamp (bezpłatne oprogramowanie firmy Garmin do planowania wycieczek) w trybie BaseStation i urządzenia Alpha, a następnie śledzić nadajniki TT15 i inne urządzenia Alpha we własnym terenowym centrum kontroli. Dodatkową funkcją jest możliwość zatrzymywania i uruchamiania kamery sportowej VIRB, zainstalowanej na psie, za pomocą urządzenia ręcznego Alpha i za pośrednictwem nadajnika.

Większe bezpieczeństwo

Skonfigurowanie wirtualnych ogrodzeń podczas polowania ułatwia sprawdzanie, czy pies nie znajduje się za blisko niebezpiecznych obszarów, np. dróg czy klifów. Wirtualne ogrodzenia pomagają w tworzeniu zabronionych obszarów i konfigurowaniu alertów informujących o tym, że pies znalazł się blisko jednego z nich. Jeśli pies znajdzie się blisko drogi, można zdalnie włączyć diody LED w nadajniku TT15, aby zwiększyć widoczność psa. Nadajnik TT15 może działać także w trybie ratunkowym, w którym radio automatycznie zmniejsza częstotliwość aktualizacji, jeśli poziom energii baterii spadnie poniżej 25%. Dzięki temu zyskujemy 12 dodatkowych godzin na poszukiwanie zaginionego psa. Aby zapewnić skuteczniejszą komunikację między myśliwymi, urządzenie Alpha umożliwia wymianę zaprogramowanych wiadomości z innymi urządzeniami Alpha. W przypadku niebezpieczeństwa do wszystkich podłączonych myśliwych można wysłać alert ratunkowy, który wskazuje lokalizację nadawcy i pozwala natychmiast wyznaczyć trasę do tego miejsca.

Wiedz, jak poruszać się po otaczającym terenie

Aby umożliwić użytkownikowi podejmowanie świadomych decyzji w terenie, urządzenie Alpha zostało wyposażone fabrycznie w rekreacyjną mapę Europy, która obejmuje poziomice terenu, wysokości topograficzne, roślinność, infrastrukturę, osady i punkty szczególne. Aby zapewnić użytkownikowi jeszcze dokładniejsze informacje o ulubionym terenie łowieckim, urządzenie Alpha udostępnia szczegółowe zdjęcia lotnicze dzięki bezpłatnej rocznej subskrypcji usługi Obrazy satelitarne BirdsEye. Na kolorowym wyświetlaczu o przekątnej 7,6 cm można korzystać z obrazów BirdsEye, własnych map, funkcji automatycznego wyznaczania tras na mapach TOPO i map City Navigator®.

Zaplanuj kolejne polowanie

Przejmij kontrolę nad następnym polowaniem dzięki darmowemu oprogramowaniu do planowania wycieczek BaseCamp firmy Garmin, które pozwala wyświetlać i porządkować mapy, punkty, trasy i ślady. Oprogramowanie BaseCamp wyświetla na ekranie komputera mapy topograficzne w widoku 2D lub 3D wraz z poziomicami terenu i profilami wysokości. Ponadto w połączeniu z subskrypcją usługi Obrazy satelitarne BirdsEye umożliwia ono przesyłanie niemal nieograniczonej liczby zdjęć satelitarnych do urządzenia.

Solidne i wytrzymałe

Urządzenia firmy Garmin są znane z solidności konstrukcji przeznaczonej do użytku na zewnątrz, a urządzenie Alpha jest tego znakomitym przykładem. Urządzenie Alpha jest wyposażone w jasny ekran dotykowy o przekątnej 7,6 cm, przystosowany do obsługi w rękawicach i bardzo czytelny w każdych warunkach oświetleniowych, a jego trwała obudowa jest odporna na przypadkowe zamoczenie (zgodnie z normą IPX7).

Nadajnik TT15 jest jeszcze trwalszy. Część sprzętowa spełnia surowe wymagania dotyczące obroży noszonych przez psy myśliwskie. Nadajnik on wodoodporny do głębokości 10 m (ciśnienie 1 ATM)2 i wyposażony w bardzo trwałą stalową antenę VHF z oplotem, co umożliwia bezpieczną eksploatację nawet wśród najbujniejszej roślinności.

Alpha

1 Urządzenia Alpha 100 i Astro 320 nie będą działać osobno z nadajnikami TT15 i T5; użytkownicy NIE MOGĄ śledzić obroży TT15 i T5 za pomocą urządzenia Alpha 100 i Astro 320 jednocześnie.

2 Urządzenie jest odporne na ciśnienie odpowiadające zanurzeniu na głębokość 10 metrów. Więcej informacji można znaleźć na stronie garmin.com/waterrating.